1- به نوع ارتباط خود دقیقآ توجه کنید.

هدف از ارسال پیامک باید برقراری یک ارتباط بلند مدت با مشتری باشد نه اینکه هر از چندگاه پیامی به مشتریان ارسال کنید. سعی کنید نام مشتریان را نیز در لیست ارسال خود نگهداری کنید تا با ارسال پیام های حاوی نام مشتری احساس شخصی سازی را در او تقویت کنید. چنین کاری باعث افزایش بازدهی می شود، اما در این کار زیاده روی نکرده و از حد خود تجاوز نکنید.

2- برای ملحق شدن مشتری به کمپین، پیشنهاد غیر قابل مقاومتی را به او ارائه کنید.

هر روز با پیامهای تبلیغاتی زیادی بمباران می شویم و مایلیم بدانیم که کدامیک از آنها به کار ما می آیند. همیشه از خود این سوال را بپرسید که مشتریان چرا باید به لیست ارسال شما ملحق شوند. خود را به جای مشتری بگذارید و از خود بپرسید که واقعآ از شما و کسب و کار شما چه می خواهد و همین نکات را در مورد پیام های خود لحاظ کنید. کلمه کلیدی خود را به دقت بررسی کنید،ایا کلمه جذابی است؟آیا توجه مشتریان را به خود جلب می کند؟

3- کمپین پیامکی را در همه فعالیت های تبلیغاتی خود لحاظ کنید.

از شماره اختصاصی و کلمه کلیدی خود در هر رسانه ای استفاده کنید مانند: تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، وبسایت، پا نوشت، ایمیل ها، تبلیغات چاپی، کالاها،ویترین فروشگاه، روی رسیدها و فاکتورها،روی محصولات، روی پیام صوتی موبایل خودتان و… کلمه کلیدی و شماره اختصاصی را در همه این موارد مورد استفاده قرار دهید.(در صورتی که بودجه شما اجازه می دهد، برای رسانه های تبلیغاتی متفاوت از کلمات کلیدی متفاوتی استفاده کنید تا بتوانید میزان تاثیر گذاری و موفقیت هر یک از این موارد را بسنجید). از امکانات  شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر نیز بهره ببرید.

4- پیام های تبلیغاتی ساده ای ارائه کنید.

بسته به رسانه تبلیغاتی شما، مشتریان زمان محدودی برای درک آنچه می گویید و کاری که باید انجام دهند دارند. برای مثال اگر قرار است از طریق رادیو تلویزیون برای یک کمپین پیامکی تبلیغ کنیدف با توجه به زمان محدود ۳۰ تا ۶۰ ثانیه ای که دراختیار دارید، باید حداقل ۵ بار کلمه کلیدی و شماره اختصاصی را تکرار کنید.

اگر از طریق مجلات یا وب سایت ها یا روی بسته بندی محصولات برای کمپین تبلیغ می کنید،از این موضوع اطمینان حاصل کنید که رنگ و فونت مورد استفاده برای کلمه کلیدی و شماره اختصاصی،چشمگیر،جذاب و درست هستند.

5- همیشه امکان خروج از کمپین را به مشتری بدهید.

رعایت حقوق مشتریان از الزامات برگزاری کمپین های پیامکی است. مشتریان باید بتوانند در زمان دلخواه، عدم تمایل خود را برای ادامه حضور در کمپین را به شما اعلام کنند.

6- مشتریان خود را به یک تجربه غنیتر سوق دهید.

زمانی از این مورد استفاده کنید که چند کمپین پیامکی اجرا کرده و کاملا در این کار ماهر هستید.

شما میتوانید مانند متن ایمیل،یک آدرس اینترنتی را در متن پیامک خود بگنجانید تا مشتری را به یک وب سایت موبایلی(سایت WAP نیز نامیده می شود) هدایت کنید.این کار به شما این امکان  را می دهد تا اطلاعات بیشتر و مفیدتری در اختیار مشتری قرار دهید.